Spycep

Spycep

Spycep, sıradan insanların telefon dinlemesi yapmasını mümkün hale getiren özel bir yazılım olarak dikkat çekmektedir. Bu yazılım sayesinde insanlar, sevdiklerini anlık olarak takip etmekte ve onları olası tehlikelerden uzak tutmaktadır. Bu yönü ile ilgili yazılımın kişilerin hayatları üzerinde oynadığı rolün son derece etkili olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Buna bağlı olarak da her geçen gün bu ve benzer programlara olan ilgi artmaktadır.

Telefon dinleme programı olarak da nitelendirilen uygulama, sadece Android sisteme sahip olan cihazlarda çalışmaktadır. Bunun haricindeki sistemlerde tam olarak çalışamayan ve uyum sorunu yaşayan uygulama, yüklü olduğu mobil cihazın kontrolünü tam olarak ele geçirmektedir. Böylece ilgili cihazdan farklı bilgileri alarak dinleyen kişiye aktarmaktadır.

Spycep Özellikleri

Spycep, sahip olduğu özellikler ile insanların çoğu zaman şaşırtmayı başarmaktadır. Bu özelliklerden bazılarının şu şekilde sıralanması mümkündür:

  • Telefon hattı ya da mobil uygulamalar üzerinden yapılan sesli, yazılı ya da görüntülü görüşmelerin tamamının dinlemesi ve izlenmesi
  • Mobil uygulamaların tamamına erişim
  • Sosyal medya hesaplarına giriş yapma
  • Telefon kapalı iken dahi mikrofonunun açılması ve böylece ortam dinlemesi yapma
  • Kamera üzerinden ortam izlemesi yapma
  • Panel üzerinden aktif hale getirilen GPS özelliği ve böylece nokta atışı konum tespiti
  • İnternet geçmişini öğrenme
  • Mobil cihazdaki işlemleri anlık olarak görme, ekranın canlı olarak izlenmesi

Telefon dinlemek için geliştirilen yazılımın yapabildikleri genel olarak bu şekildedir. Yukarıda yer alan liste incelendiğinde Spycep sayesinde insanların hedef telefonu adeta ellerine aldıkları görülecektir. Böylece kişiler, çok önemli bir avantajı elde etmiş olacaktır.

Spycep Fark Edilir Mi?

Kullanıcıların telefon dinleme programı ile ilgili merak ettiği hususlardan birisi de fark edilip edilemeyeceğidir. Bilindiği gibi mobil cihazlara yüklenen uygulamalar uygulama yöneticisinden görülebilir. Fakat insanların hiçbirisi burada yer alan listeyi incelemez. Telefon dinleme yazılımı, ilgili cihaza yüklendikten sonra tamamen arka plana geçer ve kendisini belli etmez. Bu özelliğine bağlı olarak da fark edilmesinin çok zor olduğu söylenebilir. Bununla birlikte insanlar telefonlarına format atarsa yazılım silinecek ve böylece dinlemeleri yapamayacaktır. Kullanıcıların bu hususa dikkat etmeleri önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir