Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon dinleme belirtileri hakkında bilgi sahibi olan kişiler telefon hareketlerinin izlendiğini düşünebilir. Genel olarak söz konusu uygulamalar gizli çalışır ve takip edilen kişinin bundan haberi olmaz. Aşağıdaki durumlarda kişi, cihazının başkası tarafından izlendiğini düşünebilir ya da bu durum ortaya çıkabilir.

  • Telefon takip yazılımları yüklenen cihazda arka planda sürekli çalışır durumdadır. Bu da cihazın şahıs tarafından kullanılmasa dahi ısınmasına sebep olur. Bu takip edildiğinin bir göstergesi olabilir.
  • Bir diğeri ise telefon görüşmeleri sırasında seslerin çok derinden geliyormuş gibi duyulmasıdır. Bu da dinleme belirtisi olarak sayılabilecek belirtiler arasındadır.
  • Son seçenek ise diğerlerine nazaran izlenildiği konusunda daha net bilgi verir. Bu da şu şekilde gerçekleşir. Hedef cihazdaki her olay, hareket, paylaşım izleyen kişiye rapor olarak sunulur. Bu da takip edilen kişinin haberi olmadan karşı tarafa mesaj göndermesi ile olur. İzlenilen kişi cihazına ait ayrıntılı fatura dökümü isterse burada kendisinin bilgisi dışında giden mesajları görebilir. Bu da kişide izlenildiğine dair şüphe oluşturur.

Telefon Dinleme Belirtileri Fark Edilir Mi?

Telefon dinleme belirtileri izlenildiği yönünde şüpheye kapılan kimseler tarafından dikkatle bakıldığında ipucu verebilir. Ancak yine de telefon takip programları kolay fark edilebilen programlar değildir.

Günümüz şartlarından dolayı bu uygulamaların kullanım hızı giderek artmaktadır. İnsanlar çevresine karşı daha güvensiz, yakınları konusunda daha tedirgin olabilmektedir. Bu da onlara gizliden gizliye izleme ihtiyacı hissettirmiştir.

Telefon Dinleme Programları Ne İşe Yarar?

Bu yazılımlar ile eşler birbirini izleyebilir, aileler çocuklarını takip edebilir, kişiler yakınları, hastaları, ya da yaşlıları hakkında sadece konumundan haberdar olmak isteyebilir. Telefon dinleme belirtileri olsa dahi fark edilmesi kolay değildir.

Bu uygulamalar ile şu bilgilere erişilebilir:

  • Kişinin yapmış olduğu tüm telefon görüşmeleri. Konuşmalar ister konferans şeklinde katılarak dinlenilebilir, isterse kayıt altına alınıp sonradan dinlenebilir.
  • Gönderilen ya da gelen tüm mesajlar. İzleyen kişi uygulama panelinden bu bölümü seçerek bilgilere ulaşabilir.
  • Tüm sosyal medya hareketleri, etkinlikleri ve paylaşımları
  • Kişinin bulunduğu çevrenin konum bilgisi. Takip eden kişi uygun gördüğü zamanlarda cihazın bulunduğu ortamı da dinleyebilir.
  • Girdiği, ziyaret ettiği tüm web siteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir