Telefon Dinlemesi

Telefon Dinlemesi

Telefon dinlemesi, normalde gelişmiş teçhizatlar ile yapılan özel bir işlemdir. Bu işlem ya emniyet ya da diğer güvenlik güçleri tarafından yapılmaktadır. Fakat son dönemde gelişen teknolojinin insanlara sağlamış olduğu faydalardan birisi olan telefon dinleme programları, bu işlemin normal insanlar tarafından da yapılmasına imkan vermektedir. Böyle sıradan insanlar, bu yazılımları farklı noktalardan satın almak suretiyle, dinlemeler yapabilmektedir.

Mobil cihazların insanların hayatına girmesiyle birlikte çok ciddi değişimler yaşanmıştır. Bu değişimlerden birisi mobil uygulamalar olup, insanlar iletişimlerinin bir kısmını buradan gerçekleştirmektedir. Whatsapp, Skype ve Line gibi uygulamalar insanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Telefon takip yazılımları, bu uygulamalara da erişim sağlamakta ve bunlar üzerinden yapılan bütün görüşmeleri tespit edebilmektedir.

Telefon Dinlemesi Nasıl Yapılır?

Telefon dinlemesi yapabilmek için öncelikle yukarıda bahsedilen programlardan birisinin temin edilmesi gerekiyor. Bu noktada insanların bilmesi gereken önemli hususlar vardır. Telefon dinleme programları, farklı kalitede olup buna bağlı olarak da fiyatları değişmektedir. İnsanlar öncelikle hangi amaçla kullanacağını tespit etmeli, daha sonra ise bunlardan birisini seçmelidir. Aksi durumda söz konusu yazılımların beklentileri tam olarak karşılayacağını söylemek çok zor olacaktır.

Bu programlar, hedef telefona gizli bir şekilde yüklenmelidir. Daha sonra ise panel üzerinden dinleme işlemi gerçekleştirilebilir. Yazılımlar, kullanıcılara iki farklı dinleme seçeneği sunmaktadır. Bunlardan ilki anlık olarak yapılan telefon dinleme işlemidir, burada konuşma bir konferans haline getirilir ve ilgili kişi konuşmaya dahil olup anlık olarak görüşmeleri dinler. Diğeri ise yapılan görüşme, otomatik olarak kayıt altına alınır. Daha sonra müsait bir zamanda bunlar dinlenir. Dinlendikten sonra ise istenilenler silinirken, istenilenler ise saklanmaya devam edilebilir.

Telefon Dinlemesi Engelleme

Telefon takip yazılımları, fiziki olarak sadece Android cihazlara kurulan programlardır. Bu kurulum esnasında bazı izinlerin verilmesi gerekmektedir. Böylelikle yapılan dinleme işlemi izin ile gerçekleştirilmiş olmaktadır. Telefon dinlemesi engelleme ise buna bağlı olarak mümkün değildir. Bununla birlikte, program tamamen arka planda çalışır ve kendisini kesinlikle belli etmez. Böylece dinlenilen kişi programı fark etmez ve engellemeye dahi çalışmaz. Bütün bunlardan dolayı engelleme söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir